LLS


تاریخ درج : دوشنبه ۱۹ دی ۱۴۰۱
اجرای طرح فصل درختکاری با کمک شهروندان شیراز
اجرای طرح فصل درختکاری با کمک شهروندان شیراز

سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری در راستای سیاستهای شورای اسلامی شهر شیراز و شهرداری منطبق بر مطالعات انجام شده و با تکیه بر مشارکت مردمی و گروه های مردم نهاد عملیات بذرکاری در ارتفاعات پیرامونی شیراز در قالب طرح فصل درختکاری را به مرحله اجرا رسانده است.

 
مظفری رییس سازمان سیما منظر و فضای سبز شهری با اشاره به اینکه یکی از روش های حفظ، نگهداری و توسعه فضای سبز ارتفاعات روش آبخیزداری است که شامل چهار اصل عملیاتی می باشد، گفت: این عملیات ها عبارتند از: عملیات بیولوژیک، عملیات بیومکانیک، عملیات مکانیک و عملیات مدیریتی. یکی از بهترین روش های عملیاتی آبخیزداری، عملیات بیولوژیک است که به آن عملیات زیستی هم گفته می شود و شامل کاشت بذر و نهال است، از شیوه‌های کاشت بذر میتوان به بذرکاری و بذرپاشی اشاره کرد.

 
مظفری در ادامه خاطر نشان کرد: احیاء پوشش گیاهی ارتفاعات شیراز به وسیله کاشت بذر کوهی از گیاهان بومی کم آب بر و سازگار با محیط است که در قالب طرح فصل درختکاری با شروع فصل زمستان و رطوبت مناسب خاک در چند مرحله به اجرا در آمده است. مرحله نخست آن در ارتفاعات کوه نور انجام شد و در ادامه دیگر کوهستانهای شیراز از جمله کوهستان دراک، کوهستان گلستان و بابا کوهی که درواقع ارتفاعات پیرامونی شیراز هستند به مرحله اجرا خواهیم رساند.

 
روح اله مظفری در پایان با اشاره به اینکه این سازمان در نظر دارد یک میلیون بذر تا پایان سال جاری در ارتفاعات شیراز بکارد گفت: انجام عملیات کاشت در ارتفاعات و احیاء پوشش گیاهی آن به صورت جد از فرسایش خاک که متاسفانه در ایران در حال افزایش است، جلوگیری میکند.


 /
روابط عمومی سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شیراز/
 

نظرسنجی لینک فاوا
نظرسنجی
به نظر شما کدام اقدام زیر در اولویت کاری سازمان قرار گیرد؟

پیوندها
آمار بازدید سایت

بازدید امروز ۵۱
تعداد بازدیدکنندگان امروز ۲۸ نفر
کل بازدیدکنندگان ۶۴۹۲۷۴ نفر
کلیه حقوق این سایت متعلق به سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری شیراز می باشد