LLS


تاریخ درج : شنبه ۲۴ دی ۱۴۰۱
​توسعه و تقویت فضای سبز ارتفاعات شیراز با مشارکت مردمی
​توسعه و تقویت فضای سبز ارتفاعات شیراز با مشارکت مردمی

   به گزارش روابط عمومی سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری هفته سوم از طرح فصل درختکاری با برنامه کاشت بذر در ارتفاعات پارک دراک ادامه یافت که با حضور و همکاری اقشار مختلف جامعه از جمله دانش‌آموزان، نیروهای نظامی و انتظامی، شهروندان، سمن‌ها و تشکل‌های مردمی، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان فارس و رییس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری شیراز اجرا شد.

 
خواست خدایی عضو و ناظر شورا در سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری شیراز با تاکید بر اینکه اساس این طرح بر مبنای مطالعات آبخیزداری ارتفاعات شیراز بوده است، گفت: سیاست‌گذاری شورای اسلامی شهر شیراز این است که بر اساس قانون هوای پاک مجموعه‌های اداری و سازمان های مرتبط با مشارکت شهروندان و به منظور توسعه پایدار و افزایش سرانه فضای سبز شهری، محیطی امن، زیبا و شاد جهت تقویت روحیه شهروندان، ایجاد گردد.

 
مظفری رییس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری شیراز گفت ضمن اینکه محورهای طرح فصل درختکاری شامل: 1- احیا پوشش گیاهی بومی ارتفاعات پیرامونی، 2- جلوگیری از فرسایش خاک به واسطه غنی کردن پوشش گیاهی، 3- ترویج فرهنگ حفاظت از فضای سبز، 4- بسترسازی مشارکت شهروندان در مدیریت فضای سبز و5- بسترسازی گردشگری طبیعت و تفریحات سالم جهت خانواده ها در پارکهای کوهستانی می باشد، خاطر نشان کرد: با انجام مطالعات پوشش گیاهی و تلفیق طرح های آبخیزداری با توجه به شرایط اقلیمی موجود شیراز و زمان مناسب بذر کاری که هم‌اکنون می باشد، کاشت یک میلیون بذر گیاهان بومی در ارتفاعات پیرامونی شیراز تا پایان سال جاری در دستور کار قرار گرفته است. مظفری افزود روز پنج شنبه ۲۲دی ماه همزمان با زاد روز میلاد حضرت فاطمه زهرا و روز زن اولین پارک آبخیز شهر شیراز در ارتفاعات کوه نور توسط شهردار محترم شیراز با اعتبار بالغ بر ۵۰ میلیارد ریال کلنگ زنی شد.

 
رضایی مدیر کل اداره منابع طبیعی و آبخیزداری استان فارس ضمن تشکر از سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری شیراز، گفت: قشنگی شیراز به فضای سبز و پوشش گیاهی آن در پیرامونش است هر چه بیشتر و بهتر بتوانیم به این پوشش گیاهی اضافه کنیم قطعا شهرمان قشنگ‌تر و قشنگ‌تر خواهد شد. وی افزود: انسان‌ها به شکلی مدیون و وام دار طبیعت هستند و باید دین خو را به طبیعت ادا کنند. رضایی در راستای اجرایی شدن قانون هوای پاک از تولید بیش از دو میلیون نهال با مشارکت شهرداری و منابع طبیعی خبر داد.

روابط عمومی سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری شیراز

نظرسنجی لینک فاوا
نظرسنجی
به نظر شما کدام اقدام زیر در اولویت کاری سازمان قرار گیرد؟

پیوندها
آمار بازدید سایت

بازدید امروز ۶۸
تعداد بازدیدکنندگان امروز ۳۱ نفر
کل بازدیدکنندگان ۶۴۹۲۹۱ نفر
کلیه حقوق این سایت متعلق به سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری شیراز می باشد