LLS


خبر

افتتاح باغ راه شهید رادفر

پیاده راه شهید رادفر واقع در پشت بیمارستان دنا خیابان شهید رادفر با هدف کیفیت بخشی به فضاهای عمومی شهر با رویکرد تعالی بخشی به پروژه ها و انتقال حس خوب به شهروندان و ترویج فرهنگ ورزش، سلامتی و تقویت زندگی پیاده در شهر افتتاح شد.

پبنجشنبه ششم خرداد 1400 پروژه باغ راه شهید رادفر با حضور شهردار شیراز و جمعی از مسئولین شهری افتتاح شد. در آیین افتتاحییه این پروژه حیدر اسکندرپور شهردار شیراز بیان داشت که چنین پروژه ای شاید از نظر حجم کوچک باشد اما در زندگی مردم بسیار اثر گذار است چون امروز اکثر مردم در آپارتمانهایی با متراژ کم زندگی میکنند، فضاهای رفاهی محدود است و با احیا اینگونه فضاها و حضور در آنها، دقایقی از فشارهای مختلف بر آنها کاسته می شود.
وی در خصوص علت تاخیر در عملیات اجرایی پروژه گفت: با توجه به نوسانات بازار و بالا رفتن هزینه دیگر پیمانکاران حاضر به کار با قیمت قبلی نبودند و با توجه به اینکه باید قرارداد را عوض میکردند، باعث شد کار چند ماهی با تاخیر اجرا شود. شهردار شیراز با تقدیر از باغدارانی که در اجرای این پروژه با شهرداری همکاری کردند، اضافه کرد: اگر همراهی باغداران نبود این پروژه به ثمر نمی رسید، معتقدیم با سیاست انقباضی که تا کنون در باغها اجرا شده نمیشود کار کرد بلکه باید با وضع قوانین جدید به باغ داران هم فرصتهایی بدهیم که با دل خوش و اطمینان بیشتر باغها را نگهداری و برای نسل بعدی حفظ کنند.
اسکندرپور خاطرنشان کرد: معتقدم‌ مردم می‌توانند باغات قصردشت را احیا کنند و با احیای فضای اطراف باغات و حضور مالکین در باغات، خودشان باغ را احیا و نگهداری می کنند. وی با اشاره به نامگذاری این پیاده راه به نام یکی از شهیدان والامقام و تقدیر از خانواده شهید رادفر افزود:  شهدا متعلق به کل کشور و جز میراث‌ معنوی کشور هستند.

 پیاده راه شهید رادفر واقع در پشت بیمارستان دنا خیابان شهید رادفر توسط سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری شیراز به طول ۵۰۰ متر ،  ۲۵۰۰ مترمربع  سنگفرش،  ۱۰۰۰ متر مربع فضاسازی جانبی و نورپردازی با ۱۰۰ دستگاه چراغ دفنی ، ۳۵ پایه چراغ، به همراه احداث دو آبنما عرضی در طول مسیر و بازسازی ۷۰۰ مترمربع نمای کاهگلی انجام شده است.

روابط عمومی سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری شیراز۱۴۰۰/۰۳/۰۸
منبع : سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری
بازدید ها : ۱۴۹
مطالب مرتبط با این موضوع :

نظرسنجی لینک فاوا
نظرسنجی
به نظر شما کدام اقدام زیر در اولویت کاری سازمان قرار گیرد؟
پیوندها

آمار بازدید سایت

بازدید امروز ۱۸۶
تعداد بازدیدکنندگان امروز ۹۶ نفر
کل بازدیدکنندگان ۴۷۵۲۷۶ نفر
کلیه حقوق این سایت متعلق به سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری شیراز می باشد