خبر

باغ گل ها در مرحله بازطراحی قرار گرفت

شروع ساماندهی و بازطراحی مجموعه پنج هکتاری باغ گل ها

 
 

باغ گل ها در مرحله بازطراحی قرار گرفت

شروع ساماندهی و بازطراحی مجموعه پنج هکتاری باغ گل ها

شهزاد رونق زاده سرپرست سازمان سیما منظر وفضای سبز شهری شهرداری شیرازدرخصوص احیای مجدد باغ گلها اظهار داشت:  باغ گل ها در مرحله باز طراحی است و لذا برنامه ریزی در این زمینه آنگونه هست که این باغ همواره در حال تنوع،بازنگری و ایجاد جلوه های نو باشد.
وی افزود: در همه جای دنیا باغ گل ها در تمام فصول سال غرق گل نیست و باغ گل های شیراز نیز از این قاعده مستثنی نیست،اگرچه ما همه فصول در باغ گل ها گلکاری خواهیم داشت اما اوج گل کاری ما که جلوه بسیار زیبایی به باغ می دهد در فصل بهار است.
وی با بیان اینکه یک تیم متخصص مشغول باز طراحی باغ گل هاست افزود: تیم طراحی باغ شامل رشته های مختلف معماری و معماری منظر است و این فضای زیبای گردشگری شهر شیراز به زودی با رویکردی جدید طراحی و در ماه های آینده زیبا می شود. ودر حال حاضر گل های فصلی را از باغ گل ها جمع کردیم و بایستی وارد فاز بعدی گل کاری شویم که در آینده آن را با جلوه جدیدی چه به لحاظ گل کاری ،چه به لحاظ المان های گل و چه به لحاظ نورپردازی به مردم تقدیم می کنیم.
رونق زاده تأکید کرد: باغ گل ها در همه جای جهان فقط دو یا چند ماه  نمایش صحنه های گل داشته و در معرض دید بازدید کنندگان است و بقیه سال به وضع معمولی و گاهی در برخی مناطق حتی تعطیل است و جهت زمان بازدید  برنامه ریزی  می شود و این باغ ها  همواره در حال باز طراحی و ایجاد جلوه های جدید عرضه گل است .
سرپرست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری تصریح کرد: اصلاح هندسی معابر، انتخاب پوششی گیاهی مناسب با حذف دید نامطلوب سیستم آبیاری، برگزاری جشنواره های میوه و کارناوال های مناسبتی، افزایش نقاط سایه گستر و تعریف محیط های مکث اجماع پذیر، ارتقاء هویت باغ از طریق علایم و تابلوها و نهایتاٌ ارایه اطلاعات آتی تخصصی فصول به شهروندان، حاکی از ساماندهی و ارتقاء هر چه بهتر باغ گل ها به عنوان مجموعه ای تخصصی و درخور شهروندان عزیزمان است.

روابط عمومی سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری شیراز


۱۳۹۸/۰۷/۰۶
منبع : سازمان سیما، منظر و فضاهای سبز شهری
تعداد بازدیدها : ۱۲۸
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید
sss

تمامی حقوق این سایت متعلق به شهرداری شیراز می باشد
  
سرپرست سازمان
شهزاد رونق زاده
شهزاد رونق زاده
دیدار عمومی با سرپرست سازمان
دوشنبه ها 10 الی 13


آخرین اخبار
           
سسس

   کل : ۱۲  نمایش ۱ الی ۴   ۱ ۲ ۳