خبر

بوستانهای شیراز کماکان تعطیل خواهد بود.

رونق زاده سرپرست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری شیراز اعلام کرد: در شرایط فعلی بازگشایی بوستانها به هیچ عنوان به صلاح مردم و جامعه نمیباشد و موجب شیوع و گسترش بیشتر ویروس کرونا و بیماری کووید ۱۹ میشود.

به دلایل زیر بوستانها کماکان تعطیل و بازگشایی آن به هیچ عنوان به صلاح مردم و جامعه نمیباشد و موجب شیوع و گسترش بیشتر ویروس کرونا و بیماری کووید ۱۹ میشود .
۱) باعث ابجاد انگیزه در مردم جهت خروج از خانه و افزایش شیوع کرونا میشود و از طرفی با توصیه های "درخانه بمانیم " کاملا مغایر است .
۲) خروج از خانه و رفتن به پارک و بوستان خود ایجاد تقاضای سفر و نقل و انتقال مردم در شهر و شیوع بیشتر بیماری کرونا را در پی دارد .
۳) باعث ایجاد هسته های تجمع در پارکها و بوستانها و شیوع ویروس کرونا میشود.
۴) وسایل ورزشی و بدنسازی موجود در بوستانها هر اندازه هم ممانعت شود باز مورد استفاده قرار میگیرد و در صورت هر اندازه ضدعفونی کردن باز با هر استفاده احتمال الودگی و انتقال ویروس زیاد است.
۵) سرویس بهداشتی بوستانها خود از مراکز الودگی شدید و شیوع ویروس کرونا و گسترش بیماری است و ضد عفونی حتی روزی سه بار هم نمیتواند شیوع ویروس را کنترل کند.
۶)باز گشایی بوستانها خودبخود تقاضای باز گشایی ملزومات بوستان مثل وسایل بازی برقی و لوناپارکها و شهربازی ها را درپی دارد که خود از مصادیق بارز شیوع بیماری است.
۷ )با توجه به بسته بودن مدارس و دانشگاه ها و سایر مراکز اموزشی و ورزشی و تفریحی قطعا مراجعه مردم و به ویژه خانواده ها و کودکان و نوجوانان را داریم که بسیار خطرناک است.
۸)در صورت بازگشایی بوستانها حساسیت مردم به امر مهم رعایت نکات بهداشتی و ایمنی را قویا می کاهد و آنها را نسبت به رعایت اصل در خانه ماندن بی توجه و بی رغبت مینماید .
و در آخر با وجود این همه افزایش روزانه افراد مبتلا در کشور تعطیلی بوستانها ضرورت مبرم دارد و دلایلی مثل اقتصاد و معیشت که جهت افتتاح سایر موارد فعالیت در جامعه مطرح میشود در مورد بازگشایی پارکها و بوستانها هیچ وجاهتی ندارد. 
روابط عمومی سازمان سیما منظر و فضای سبز شهرداری شیراز



۱۳۹۹/۰۱/۲۶
منبع : سازمان سیما، منظر و فضاهای سبز شهری
تعداد بازدیدها : ۸۳
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید
sss

تمامی حقوق این سایت متعلق به شهرداری شیراز می باشد
  
سرپرست سازمان
شهزاد رونق زاده
شهزاد رونق زاده
دیدار عمومی با سرپرست سازمان
دوشنبه ها 10 الی 13


آخرین اخبار
           
سسس

   کل : ۱۲  نمایش ۱ الی ۴   ۱ ۲ ۳