عملیات مستمر بهسازی و زیباسازی تمثال مبارک شهدا در شیراز

رییس سازمان سبمامنظر و فضای سبز شهرداری شیراز از برنامه مستمر و دائمی این سازمان در بهسازی و زیباسازی تمثال مبارک شهدا در شهر شیراز خبر داد.

رییس سازمان سیما ، منظر و فضای سبز شهری شیراز خبرداد:
عملیات مستمر بهسازی و زیباسازی تمثال مبارک شهدا در شیراز
رییس سازمان سبمامنظر و فضای سبز شهرداری شیراز از برنامه مستمر و دائمی این سازمان در بهسازی و زیباسازی تمثال مبارک شهدا در شهر شیراز خبر داد. به گزارش روابط عمومی سازمان سیمامنظر و فضای سبز شهرداری شیراز وی با اشاره به جایگاه و قداست شهدا گفت: بی شک همه ی اعتبار، امنیت و آبروی ما برگرفته از نام و یاد شهدای گرانقدری است که جان خود را در دفاع از ارزش‌های دینی،مذهبی، انسانی و ملی هدیه کردند و همواره در قلوب همه جای دارند و راهشان جاودانه است. اینک وظیفه ماست که ادای دینی کنیم وبه نوعی تداعی گر جاودانگی  این اسطوره های ایثار و جوانمردی باشیم.
مهندس رونق زاده که در معیت دکتر نواب قایدی رییس محترم کمیسیون عمران و حمل و نقل شورا و معاون سیما و منظر سازمان از تصاویر و تابلوهای تجمعی سطح شهر شیراز بازدید داشتند افزودند: نظر به تاکید ویژه شورای اسلامی شهر و شهردار محترم شیراز مبنی بر در اولویت بودن امور شهدا و ایثارگران رویکرد متفاوتی در پیش گرفته شد و با بررسی شیوه های مختلف چاپی بهترین ها در حد مقدورات فراهم شد که در همین رابطه سال گذشته تابلو ولایت و تابلو شهدای رهپویان وصال به عنوان بزرگ‌ترین سازه های چاپی  کشور به شیوه چاپ مستقیم روی فلز توسط سازمان سیما و منظر و فضای سبز شهرداری شیراز بازسازی و نوسازی شد و با توجه به کیفیت و ماندگاری بیشتر این شیوه نسبت به سایر روش ها، بهسازی و نوسازی دیگر تابلوهای تجمعی شهدای گرانقدر در سطح شهر را نیز در دستورکار سازمان قرارداده ایم.
همچنین دکتر قایدی با اشاره به حفظ حرمت و جایگاه شهدای گرانقدر و خانواده ی شریف آنها گفت: افتخار ما در شورای پنجم کار و تلاش در جهت حفظ حیثیت و قداست این عزیزان است و شورا و شهرداری از هیچ کوششی در این راه دریغ نخواهند کرد.
مهندس رونق زاده افزود: علیرغم کار فاخری که به شیوه کاشیکاری، تمثال شهدا بروی تابلوهای فلزی در سال‌های گذشته انجام شد و‌ مورد استقبال قرار گرفته است و به جهت عدم سازگاری زیرساخت‌هایی چون سیمان و کاشی با فلز در هوای آزاد و ضریب انقباض و انبساط متفاوت برخی تابلوها از فرم خارج شده و آسیب هایی دیده اند که در برنامه جدید این موارد در اولویت کار قرار گرفته است.
 ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
منبع : سازمان سیما، منظر و فضاهای سبز شهری
بازدید ها : ۱۱۸
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

تمامی حقوق این سایت متعلق به شهرداری شیراز می باشد
  
سرپرست سازمان
محمدرضا زندیه
محمدرضا زندیه
دیدار عمومی با
رئیس سازمان
دوشنبه ها 10 الی 13


آخرین اخبار
        

پیام تسلیت

۱۳۹۹/۰۸/۱۹
  
سسس

   کل : ۱۲  نمایش ۱ الی ۴   ۱ ۲ ۳